התקשרו אלי ואשמח לייעץ, פטר   054-9988948

הדרך להתחיל ללמוד נגינה בפסנתר בימי הקורונה

ימי הקורונה, בהם כולם סגורים בבתים, הביאו איתם הזדמנות נהדרת לפתח תחביבים חדשים או להתמסר לתחביבים קיימים. מוסיקה היא אחד הדברים שמביא לאנשים הרבה שמחה והנאה ולכן לא מפתיע שהרצון לנגן על פסנתר מתעורר אצל רבים בתקופה זו. אני תוהה לעצמי אולי זה גם בזכות העובדה שאומנים שמנועים מלהופיע בימים אלו, משתפים סרטונים שלהם בבתים שרים ומנגנים בפסנתר או מלווים ע"י פסנתר.

רבים אשר מתעורר אצלם החשק להתחיל לנגן בימי הקורונה ניצבים בפני שתי בעיות:

  1. הם לא יודעים לנגן ואין מורים זמינים עכשיו

    – יש היום אפליקציות נהדרות של לימוד פסנתר. כמובן שהן אינן תחליף של מורה לפסנתר, אך הן בהחלט מאפשרות ללמוד פסנתר ומספקות הנאה מרובה. מאז שהתחילה הקורונה הנכדות שלי לא נפגשו עם המורה שלהן, אבל כדי לשמר את הנגינה, ההורים שלהם הורידו להם את האפליקציה simply piano ומרוב הנאה הן ניגשות לפסנתר בכל הזדמנות.

    נכדתי דקל בת ה-6 מנגנת באפליקציה

    האפליקציה מתאימה לכל הרמות, החל ממתחילים ועד למתקדמים. יש בה המון שירים מוכרים והיא מתעדכנת כל הזמן. דרך הלימוד בה מאוד מהנה, התווים מופיעים על המסך במקביל לסימון המקום במקלדת עליו צריך ללחוץ. האפליקציה מזהה אם התלמיד לחץ על הקליד הנכון או לא, אם יש טעויות היא מגיבה בהתאם, מתעכבת על המקום עם הטעות, מאיטה את הקצב ומפעילה מטרונום. ככל שמתקדמים בנגינה, הקטע נהיה יותר מורכב. עד שמצליחים לנגן את הקטע השלם במלואו. ככל שמנגנים בקצב הנכון ובלי טעויות מקבלים יותר כוכבים. מה שאני מאוד אוהב זה שהאפליקציה נותנת חווית נגינה מאוד טובה ומושכת לנגן עליה עוד ועוד. יחד עם זאת, אני מאוד ממליץ שברגע שיתאפשר לפגוש מורה לפסנתר, רצוי ללכת וללמוד אצלו כי יש דברים שרק מורה יכול ללמד (נגינה בעוצמות משתנות, נגינה ברגש, טכניקת נגינה נכונה ועוד..). כמובן שבמקביל ללימוד עם מורה, אפשר להמשיך ולנגן באפליקציה ואז נהנים מכל העולמות.

  2. אין להם פסנתר לנגן עליו 

    לא חייבים מיד לקנות פסנתר, יש אפשרות מאוד נוחה וידידותית– להשכיר פסנתר עומד (ניתן להשכיר כל פסנתר מהמלאי) השכרת פסנתר לחצי שנה היא מאוד אטרקטיבית מבחינת תנאים ומחיר. העלות היא 280 ₪ לחודש ואם אחרי חצי שנה מעוניינים לרכוש את הפסנתר, הסכום ששולם בעבור השכירות מתקזז מעלות הפסנתר שבחרתם וכך לא מפסידים כלום. מצד שני, אם מגיעים למסקנה שלא מעוניינים בפסנתר, ניתן להחזירו ואז האובדן הכספי הוא נמוך יחסית לרכישה של פסנתר כלשהו. השכרת פסנתר עדיפה על קניית פסנתר זול – כי כשפסנתר נכנס הביתה, לרוב כבר לא מוציאים אותו. אם קניתם פסנתר זול כי לא רציתם להשקיע הרבה כסף בפסנתר כל עוד אתם לא בטוחים שתתמידו בנגינה, מניסיוני אתם כבר תישארו איתו לשנים רבות אפילו שכבר לא תהנו לנגן עליו בגלל רמתו הנמוכה. ולכן אני ממליץ על השכרת פסנתר. השכרת פסנתר מאפשרת לכם לבחור כל פסנתר מהמלאי. הבחירה נעשית כבר במחשבה קדימה – אם נתחבר לנגינה, איזה פסנתר נרצה להשאיר בבית? אם כעבור חצי שנה תחליטו לרכוש את הפסנתר, הכסף שהשקעתם בשכירות לא הולך לאיבוד, אלא מושקע בפסנתר איכותי ואתם לא מתפשרים על פסנתר זול שרמתו נמוכה.

אז לסיכום, אם בוער בכם החשק להתחיל לנגן, זה ממש פשוט, משכירים פסנתר לחצי שנה בעלות של 280 ₪ לחודש,  מורידים אפליקציה ידידותית ומהנה ומתחילים לנגן בכיף. אתם תגלו שזו אחת הדרכים הכי חיוביות ומהנות להעביר את הזמן בבית. אשמח מאוד לעזור לכם ולכוון אתכם בבחירת פסנתר – פטר גרויסמן 054-9988948.

פוסטים קשורים

Top
whatsapp
דילוג לתוכן dana