התקשרו אלי ואשמח לייעץ, פטר   054-9988948

צביעת פסנתרים

צביעת פסנתר

מעוניינים לצבוע את הפסנתר שלכם? צביעת פסנתר היא עבודה למקצוענים בלבד, פסנתרי הצפון מבצעים את כל עבודות הצבע והשיפוצים לפסנתרים!

צביעת פסנתר – מה צריך לקחת בחשבון?

  • מצבו החיצוני של הפסנתר – אם הפוליאטורה של הפסנתר פגומה, אם יש שקעים, קילופים או סדקים בעץ יש לטפל בהם טרם הצביעה בכדי לקבל תוצאה מושלמת. כלומר, צביעת פסנתר הדורש תיקונים תהיה יקרה יותר מפסנתר הדורש צביעה בלבד.
  • הובלות – אם מעוניינים לצבוע את כל הפסנתר תידרש הובלה של הפסנתר לשני כיוונים – לבית המלאכה ובחזרה ממנו
  • צבע הפסנתר – היתרון של צביעת פסנתרים אצלנו הוא בכך שניתן לבחור את הצבע של הפסנתר בהתאמה אישית ומדויקת.
  • איכות הפסנתר – צביעת פסנתר היא לא דבר זול. לכן כדאי להשקיע רק בפסנתרים איכותיים.

תהליך צביעת פסנתרים

תהליך של צביעת פסנתר אקוסטי זהה לתהליך של צביעת פסנתר כנף. לפני הצביעה יש להכין את הפסנתר בצורה יסודית. בשלב הראשון סותמים חורים ומתקנים פגמים ע"י חומרי מילוי יעודיים, מלטשים ומחליקים. לאחר מכן מנקים את הפסנתר היטב מלכלוך ואבק.  לפני שצובעים את הפסנתר בצבע יסוד מכסים כל חלק שאיננו מעוניינים שיצבע (כמו חלקי מתכת) ועלול להיצבע בטעות. חשוב לעשות זאת בצורה מאוד מיומנת על מנת לא לפגוע בחלקי הפסנתר. לאחר ההכנות מעבירים את הפסנתר לחדר צבע מיוחד. צביעת פסנתר מתבצעת באמצעות אקדח צבע ייעודי אשר מפזר את הצבע באופן אחיד.

צביעת פסנתרים – עשה זאת בעצמך

צביעת פסנתר איננה דבר זול. לעיתים הצביעה תעלה יותר משווי הפסנתר עצמו. לכן במקרה כזה בוודאי תישקלו לוותר על הצביעה או לנסות ולצבוע לבד. אם תחליטו לצבוע לבד קחו בחשבון כי יש עלויות לא מבוטלות לכלי העבודה וחומרי הגלם כמו כן עבודה כזו דורשת  ידע קודם וניסיון עשיר בעבודות עץ ונגרות. בנוסף, יש לקחת בחשבון שפרויקט כזה דורש שפע של זמן ומקום – מקום לעבוד ומקום לצבוע.  כמובן שאם הפסנתר יקר לליבכם וחשובה לכם חזות הפסנתר אל תוותרו על צביעה מקצועית.

 

Top
dana