התקשרו אלי ואשמח לייעץ, פטר   054-9988948

קניית פסנתר – המדריך המקיף ביותר!

עומדים בפני קניית פסנתר ומתלבטים איזה פסנתר לקנות? המדריך בהמשך הדף יספק לכם את כל המידע הנחוץ על מנת לבצע רכישת פסנתר מוצלחת!

הנושאים במדריך:

כמה עולה פסנתר ?

טווח המחירים של הפסנתרים הוא מאוד גדול. חילקתי את הפסנתרים לשני סוגים (פסנתרים עומדים ופסנתרי כנף). החלוקה לפי קטגוריות מחיר היא חלוקה מאוד גסה אך נותנת מושג על הפסנתר שתוכלו לרכוש בתקציב שתקבעו לעצמכם. כמו כן באמצעות הטבלה תוכלו לזהות מחירים מחשידים של פסנתרים (פסנתרים במחיר "מציאה"). כמו לדוגמה אם מציעים לכם פסנתר גבוה של מותג מוכר במחיר של 6,000 ש"ח – היו חשדניים. כנראה מדובר בפסנתר מאוד ישן במצב פנימי לא טוב שיצריך תוך זמן קצר שיפוץ מאסיבי.

כמה עולה פסנתר עומד?

מחיר הפסנתרתיאור הפסנתר
.עד 5,000 ש"ח   פסנתר ברמה נמוכה/בינונית (כגון פסנתרים רוסיים) פסנתר ישן מאוד הזקוק לשיפוץ מאסיבי. אם אתם חוששים להשקיע סכום גבוה יותר בפסנתר עקב החשש שהילד יחדול לנגן אני ממליץ על השכרת פסנתר.
6,000-10,000 ש"ח  פסנתר טוב אך נמוך או פסנתר טוב של פירמה לא מוכרת או פסנתר ישן מאוד אך במצב יחסית טוב.
10,000-13,000 ש"ח בד"כ פסנתרים יד שניה מתוצרת יפן מתוחזקים וברמה נגינה טובה מאוד
13,000-22,000 ש"חפסנתרים יד שניה של מותגים מובילים (יפניים, צ'כיים, גרמניים…), פסנתרים גבוהים ובמצב מצוין. ניתן גם למצוא במחירים האלו פסנתרים סיניים / אינודנזיים חדשים, אך רמתם לרוב תהיה נמוכה מזו של המשומשים.
22,000-35,000 ש"חפסנתרים צ'כיים וגרמניים משופצים במצב מצויין פסנתרים יפניים יד שניה עם מנגנון השתקה (סיילנט)
35,000 ש"ח ומעלהפסנתרים צ'כיים וגרמניים חדשים

כמה עולה פסנתר כנף?

מחיר הפסנתרתיאור הפסנתר
10,000-18,000 ש"חפסנתרי כנף מאוד ישנים הזקוקים לשיפוץ מאסיבי
18,000-28,000 ש"חפסנתרי כנף או ישנים מאוד או פסנתרי כנף קטנים (בייבי)
28,000-40,000 ש"חבד"כ פסנתרים יפניים כמו YAMAHA או KAWAI בני 35-40 שנה בגודל 1.60-1.80
40,000 ש"ח ומעלהפסנתרי כנף יותר גדולים ויותר חדשים של חברות מובילות

לקנות פסנתר חדש או משומש?

האם לקנות פסנתר חדש או משומש?

פסנתר חדש הוא פסנתר שיוכל לשמש אותך שנים רבות ביותר עם טיפול נכון. החיסרון של פסנתר חדש הוא המחיר. מחירו של פסנתר חדש, גבוה בהרבה ממחירו של פסנתר משומש מאותו דגם, אך לא תמיד בצדק.
ניתן למצוא בשוק שפע של פסנתרים יד שניה במצב מצוין שאיכותם ומצבם החיצוני מתקרבים מאוד לזה של פסנתר חדש אך מחירם נמוך לפחות פי 2 ממחירו של אותו פסנתר חדש.

יחד עם זאת אני ממליץ להיזהר ולא לרכוש פסנתר יד שניה מבעלות פרטית לפני שמזמינים מומחה שיבצע בדיקה לפסנתר, וזאת כדי למנוע עוגמת נפש ואובדן כספי  של קניית פסנתרים פגומים או פסולים.

להרחבה בנושא זה ניתן לקרוא את הפוסט: מה לקנות פסנתר חדש או פסנתר יד שניה?

לקנות פסנתר כנף או פסנתר עומד?

מה ההבדל בין פסנתר כנף לפסנתר עומד?

היתרון של פסנתר כנף לעומת פסנתר עומד טמון במבנהו הייחודי. בפסנתר כנף המיתרים מתוחים בצורה אופקית (לעומת פסנתר עומד בו המיתרים מתוחים אנכית) והפטישים מכים במיתרים מלמטה וחוזרים חזרה למקומם הודות לכוח הכובד.

מבנה מיוחד זה מאפשר לפסנתרן לבצע חזרות מהירות יותר באותו קליד, לנגן מהר יותר וכן מקנה שליטה מקסימאלית על אופן הפקת הצליל. בנוסף לפסנתר כנף תיבת תהודה גדולה יותר ומיתרים ארוכים יותר ולכן צלילו פתוח וחזק יותר מפסנתר עומד. ואי אפשר גם להתכחש לעובדה שהוא פריט עיצובי מהמם.

עם זאת קניית פסנתר כנף כרוכה בהוצאה כספית גבוהה במיוחד ומחייבת מרחב ביתי גדול. וניתן לרוב בהחלט להסתפק בפסנתר עומד גבוה.

לקטלוג פסנתרי הכנף לקטלוג הפסנתרים העומדים

מה המשמעות של מידות הפסנתר?

למידות הפסנתר יש השפעה ישירה על אופי הצליל

גובהו של פסנתר עומד ואורכו של פסנתר כנף משפיעים ישירות על אופי הצליל של הפסנתר ולכן גם על מחירו. ככל שהפסנתר גבוה / ארוך יותר תיבת התהודה שלו גדולה יותר, המיתרים ארוכים יותר כך הצליל המופק חזק ועמוק יותר ולכן גם המחיר יקר יותר.

גובה פסנתר עומד

הפסנתרים העומדים מתחלקים לארבע קטגוריות לפי גובהם:

 • Spinet Piano : 92-100 cm – הפסנתרים הקטנים ביותר, בעלי תיבת התהודה הקטנה ביותר והמיתרים הקצרים ביותר אשר מייצרים בסופו של דבר צליל יחסית קטן וחלש ולכן הם גם יהיו זולים (בהשוואה לפסנתר גבוה יותר מאותה ארץ יצור) הם יכולים להתאים לנגנים מתחילים או לחללים קטנים (ממ"ד, חדר ילדים).
 • Console Piano : 100-110 cm – פסנתרים בגובה זה נחשבים עדיין נמוכים ומהווים את הרמה הבאה של הפסנתרים.
 • Studio Piano : 110-122 cm – פסנתרים טובים, מפיקים לרוב צליל איכותי. בהחלט מספיק טובים ללימודי הנגינה. אלו הפסנתרים הנמכרים ביותר ולכן גם קיים המגוון הגדול ביותר.
 • Professional Piano : 122-133 cm – פסנתרים מקצועיים. בעלי הצליל המרשים והאיכותי ביותר מבין כל הפסנתרים העומדים.

אורך פסנתר כנף

כשמדברים על אורך של פסנתר כנף מתכוונים לאורכה של תיבת התהודה שלו. ככל שתיבת התהודה של פסנתר כנף גדולה יותר כך גם המיתרים ארוכים יותר ולכך יש קשר ישיר לצליל המופק – הרטט על גבי המיתר גדל  ולכן הצליל יהיה חזק יותר, עשיר יותר ועמוק יותר. אך יש לשים לב, שכל זה נכון בהנחה שהחלל בו ממוקם הפסנתר מתאים לו ויכול להכיל את העוצמות שלו. אם החלל קטן מידי או בעל אקוסטיקה לא טובה ולא מחמיאה, פסנתר כנף גדול ישמע חזק מידי ויגיע לצלילים שלאוזן לא נעים לשמוע.

פסנתרי כנף מתחלקים לחמש קטגוריות עפ"י אורכם:

 • Baby Grand: 1.70m and less – פסנתרי הכנף הקטנים ביותר. מאוד פופולריים בבתי מגורים.
 • Medium Grand: 1.70-1.80 m –  פסנתרי הכנף הנמכרים ביותר. היות שמצד אחד הם נחשבים פסנתרי כנף מקצועיים בעלי מיתרים ארוכים ונפח של תיבת תהודה גדול יחסית המספקים צליל עשיר, אך מצד שני הם לא יקרים ומתאימים לבתי מגורים ולחללים לא גדולים המועדפים על מורי נגינה, פסנתרנים מנוסים ואולמות לא גדולים.
 • professional grand: 1.80-2.25 m – פסנתרי כנף מקצועיים. בעלי תיבת תהודה גדולה ומיתרים ארוכים המפיקים צליל עשיר וחזק. פסנתרי כנף מהגודל הזה ומעלה יש לבחור את בהתאם לחלל בו יעמדו. בגדול, פסנתרים בגודל הזה מתאימים לנגנים מקצועיים המנגנים באולמות סגורים עם אקוסטיקה טובה.
 • semi concert grand: 1.25-2.50 m– פסנתרי כנף גדולים, בעלי צליל חזק מאוד ומנעד  צלילים עשיר. מיועד לאולמות קונצרטים רחבי ידיים אשר הפסנתר הוא חלק מהרכב נגנים גדול או בבמות פתוחות גדולות בהם יש צורך בסאונד חזק..
 • Concert Grand: 2.50 m and more –הפסנתרים המקצועיים והטובים ביותר. משתמשים בהם בעיקר באולמות קונצרטים גדולים במיוחד עם הרכבים מוסיקליים גדולים. מיועדים לפסנתרנים מהשורה הראשונה.

סיווג פסנתרי כנף לפי גודלם

מה החשיבות של ארץ הייצור?

לארץ הייצור יש חשיבות מכרעת על איכות החומרים של הפסנתר

 • פסנתרים מתוצרת גרמניה וצ'כיה נחשבים לפסנתרים האיכותיים ביותר. ביניהם ניתן למצוא מותגים כגון: Seiler, Grotrian-Steinweg, Sauter, Petrof, Schimmel, Steinway & Sons, Zimmermann. פסנתרים אלו בנויים מחומרי גלם מאוד איכותיים, ברמת מומחיות ודיוק גבוהה ביותר ולכן גם הצליל המופק מהם ומגע הקלידים הם הטובים שיש. החיסרון היחיד בהם הוא מחירם הגבוה. כיום, קשה מאוד למצוא פסנתרים יד שניה כאלו במצב טוב, בד"כ מוכרים אותם רק לאחר שנים רבות של חוסר שימוש והזנחה ויתכן שידרשו שיפוץ כללי. לפני שקונים פסנתר כזה, רצוי מאוד לא להסתנוור מהמותג ומהמחיר ולהזמין בדיקת פסנתר. הבודק יוכל לומר אם מדובר במציאה או גרוטאה וכמובן אם ההשקעה הכלכלית בשיפוץ היא כדאית.
 • פסנתרים מתוצרת יפן גם נחשבים מאוד איכותיים. בנויים מחומרי גלם מצויינים, ולחלקם אף יש מנגנון וחלקים מתוצרת גרמניה. דוגמה למותגים ידועים:  YAMAHA, KAWAI, TOYO, ATLAS. פסנתרים אלו מאוד פופולריים בארץ כיוון שמצד אחד הצליל והמגע שלהם איכותיים מאוד ומצד שני יש מגוון גדול מאוד של פסנתרים יד שניה כאלו במצב ובמחיר טובים. מצבם הטוב נובע מכך שמייבאים אותם ישירות מיפן, שם המודעות לתחזוקת הפסנתרים גבוהה יותר. אם בוחרים לקנות פסנתר של חברה יפנית חשוב מאוד לבדוק שהפסנתר עצמו יוצר ביפן ולא במזרח. ערכם של פסנתרים המיוצרים במזרח נמוך יותר בהשוואה לאלו שמיוצרים ביפן.
 • פסנתרים תוצרת איטליה ואנגליה –
 • הפחות נחשבים הם הרוסים, הסינים, הקוריאנים והאינדונזיים. אך חשוב כמובן לבחון כל מקרה לגופו. ארץ הייצור לבדה לא מעידה על איכות הפסנתר אך היא כן יכולה לרמז על הפוטנציאל שלו ועל איכות החלקים והחומרים המרכיבים אותו .

היכן לקנות פסנתר?

היכן כדאי לקנות – מחנות פסנתרים או מאדם פרטי?

אתה יכול לבחור אם לקנות פסנתר מחנות פסנתרים או לרכוש פסנתר מאנשים פרטים

רכישה מחנות פסנתרים

קניית פסנתרים בחנות פסנתרים היא בעלת יתרונות בולטים:

 • יש מבחר גדול של פסנתרים עליהם אתה יכול להתנסות בנגינה. עובדה זו מאפשרת לך להשוות בין צליליהם של הפסנתרים המגע שלהם והמראה החיצוני וכך בסופו של דבר תוכל לבחור בלב שלם את הפסנתר המתאים לך ביותר.
 • חנות פסנתרים מספקת אחריות לפסנתר.
 • חנות פסנתרים שמחשיבה את עצמה מציעה למכירה רק פסנתרים שנבדקו וטופלו ע"י מכוון פסנתרים. כלומר, פסנתרים שעברו לפחות כיוון אחד, רגולציה ונקיון, כך שכל הבעיות שהמכוון נתקל בהם כבר סודרו.
 • בחנות פסנתרים ניתן לעשות טרייד אין לפסנתר– כלומר, ניתן לקבל זיכוי על הפסנתר הישן כנגד קניית פסנתר חדש.
 • בחנות פסנתרים יש אפשרות של השכרת פסנתר. ניתן לשכור פסנתר ובסוף תקופת ההשכרה להחליט אם מעוניינים לרכוש את הפסנתר או להחזירו חזרה לחנות. זהו פתרון מצוין לנגנים מתחילים אשר לא בטוחים אם יתמידו בנגינה. במידה ותחליטו בהמשך לרכוש את הפסנתר בתום תקופת השכירות, יש חנויות שיקזזו ממחיר הפסנתר חלק מהסכום ששולם עבור ההשכרה

שאלות שיש לשאול בטרם קונים פסנתר מחנות:

מי הוא המוכר? מה הידע שלו בפסנתרים? בחנויות רבות המוכר מבין לרוב רק במכירות ואיננו מכוון ומשפץ. ולכן הידע שלו מוגבל והוא לא יוכל לעזור לכם בהתאמת הפסנתר לצרכיכם ויתקשה במענה על שאלות מקצועיות.
מי נותן מענה במידת הצורך? מי מספק את שירותי הכיוון בהתאם לאחריות בהמשך? מאוד חשוב שתתרשמו לטובה הן מבעל העסק והן מהמכוון. כי בניגוד לכל עסק אחר שם יש הפרדה בין המוכר לאיש השרות, כאן בעל העסק הוא גם אחראי לספק את שירותי האחריות. והמכוון צריך לפקוד את ביתכם לפחות פעם בשנה.

בחירת פסנתר

צפו במלאי הפסנתרים שברשותי >>

רכישת פסנתר מבעלות פרטית:

היתרונות של קניית פסנתר מחנות פסנתרים הם החסרונות של קניית פסנתר מידיים פרטיות – אין מבחר, אין אחריות, לרוב הפסנתרים מוזנחים, אין אפשרות לטרייד אין או להשכרה ואין אפשרות לתשלומים.

היתרון היחיד לטעמי של רכישת פסנתר מבעלות פרטית הוא המחיר. אך חשוב לזכור כי לעיתים הקניה הזולה מתבררת בסופו של דבר כקניה היקרה ביותר! יש גבול מאוד דק בין מציאה לגרוטאה ולכן חשוב בקנית פסנתר מבעלות פרטית לקבל חוות דעת של מכוון פסנתרים (ולא של מורה אשר לרוב מבין בצליל אך לא במכאניקה הפנימית). בדיקת פסנתר ע"י מכוון מקצועי הינו ששרות הכרוך בתשלום , זוהי הוצאה מינימלית לעומת הבעיות שעלולות להתגלות בהמשך

x טיפ: גם מכוונים ומוכרי פסנתרים מחפשים "מציאות" באתרים ומודעות שמציעים פסנתרי יד-שנייה למכירה, לכן תהיו בטוחים שאם הפסנתר הא אכן מציאה מבחינת איכות ומחיר הוא כבר מזמן נקנה ע"י אדם שמבין

אם החלטתם לרכוש פסנתר מאנשים פרטיים, אלו שאלות שכדאי שתשאלו לפני שתקנו פסנתר מאדם פרטי

 • איפה הפסנתר היה מאוחסן – בחוץ? בצימר? במרפסת? בבית? ואם בבית אז איפה בבית? הפסנתר מאוד מושפע מלחות. תנודות קיצוניות בלחות – לחות גבוהה מידי או נמוכה מידי לאורך זמן יגרמו לשינויים בעץ, בלבדים ובעורות כמו כן, הדבק, אף הוא מושפע מאוד מלחות והקשרים בו נהרסים והוא נחלש מאוד בחשיפה ממושכת ללחות. סיבות לפסילת פסנתר – פסנתר שעמד במרפסת, בחוץ, בעליית גג. סיבות לחשוד שפסנתר במצב בעייתי – פסנתר שעמד בצמוד לקיר חיצוני בסביבה לחה מאוד (ליד הים) או יבשה מאוד, פסנתר שעמד מול מקור חימום או מזגן, פסנתר שעמד מול חלון.
 • מתי הפסנתר כוון לאחרונה? לפני שנה? שנתיים? יותר? אם הפסנתר כוון לפני למעלה משנתיים קחו בחשבון שכנראה והפסנתר יהיה זקוק לשני כיוונים על מנת להרים את מתח המיתרים למתח האופטימלי (העלות לטיפול כזה היא בסביבות ה-800 ש"ח ) כמו כן מצב כזה מצביע על פסנתר מוזנח שלא ניגנו בו ולא טיפלו בו ולכן כדאי לצפות שהמנגנון יהיה תפוס, נגינה בפסנתר במצב כזה מבלי לעשות רגולציה לפסנתר יכולה להחמיר את הבעיות.
 • האם הפסנתר עבר טיפול? חידוש? מה עשו בפסנתר? מי ביצע את העבודה? מתי נעשתה? ולמה נדרשה? לדוגמה, אם מיתר הוחלף – יש סיכוי גבוה כי הפסנתר עמד בתנאים לא טובים, המיתרים חלודים, ויש סיכוי גבוה שמיתרים נוספים עוד יפקעו. לעיתים החלפה של ישן בחדש היא טובה ומומלצת אך לעיתים תפסול עבורי את הפסנתר – תלוי מה הוחלף, למה הוחלף ובמה הוחלף.  כמו כן, לעיתים בעל הפסנתר יגיד בתום לב למשל כי כל החלקים הוחלפו, רוב הסיכויים שרק חלק מה מהחלקים הוחלפו ולא כולם. במקירם בהם פסנתר עבר חידוש או שיפוץ, אל תסתכנו והזמינו בדיקה של מומחה.
 • האם הפסנתר נשמע מכוון? האם כל הקלידים עובדים? אם הפסנתר לא נשמע מכוון ו/או כמה מהקלידים לא עובדים, לפעמים מדובר בבעיה קלה שניתנת לסידור בכיוון רגיל אך לעיתים זה מצביע על בעיה חמורה הרבה יותר – אולי הפסנתר פסול ולא יחזיק כיוון אלא רק אחרי שיפוץ מאסיבי? אולי יש צורך בחידוש והחלפת חלקים? בבקרה כזה מדובר בהשקעה של אלפי שקלים. כדאי לבדוק האם הפסנתר שווה את ההשקעה הזו לפני שרוכשים אותו
 • ממי אתם קונים את הפסנתר? מקונסרבטוריון? ממורה לפסנתר? פסנתר שעבר בירושה? פסנתר של תלמידה שהפסיקה לנגן? ממי קונים את הפסנתר יכול לתת אינדיקציה מסויימת לגבי מצב הפסנתר, פסנתר שהיה בשימוש רב (מורה, קונסרבטוריון) יכול להימצא במצב שחיקה מתקדם (אפילו אם מדובר בפסנתר חדש יחסית) וידרוש שיפוץ. פסנתר שעבר בירושה, יכול להצביע על פסנתר מוזנח שידרוש טיפול מאסיבי. ולכן כדאי שתשאלו מה השימוש שהיה בפסנתר ומדוע מוכרים אותו.

זהו, הגעת לנקודה בה אתה כבר מודע לכל ההיבטים שיש לשים לב אליהם בטרם רוכשים פסנתר ונשאר לך רק לבחור את הפסנתר שיענה לך על כל הדרישות ויספק לך הנאה ואושר צרוף.

אני מזמין אותך לפגישה לא מחייבת בה תוכל להכיר אותי, להתרשם ממלאי הפסנתרים שברשותי ולבחור יחד איתי פסנתר שיתאים לך בדיוק.

בהצלחה, פטר גרויסמן, מכוון פסנתרים 054-9988948

איזה פסנתר אתם מחפשים?

פוסטים קשורים

Top
whatsapp
דילוג לתוכן dana