התקשרו אלי ואשמח לייעץ, פטר   054-9988948

כסאות לפסנתר

ברשותנו מגוון רחב של כסאות מתכווננים לפסנתר – כסאות לפסנתר חדשים וכסאות לפסנתר יד שניה, כסאות לפסנתר עם או בלי משענת, כסאות לשני נגנים וכסאות לפסנתר עם מקום לתווים. כל הכסאות בעלי מנגנון חזק ועמיד במיוחד. כל הכסאות נבחרו בקפידה והוכחו כיציבים, נוחים ואיכותיים ביותר. הכסאות שלנו מתאימים במיוחד לנגני פסנתר הנדרשים לישיבה ממושכת.

שאלות ותשובות בנושא כסאות לפסנתר


 • שאלה: אני שוקל לקנות כסא לפסנתר, מה ייחודי בו?

  מנגנון כיוון גובה –  כשאנו ניגשים לנגן בפסנתר, קודם כל הדבר הראשון שנעשה, לפני שנתחיל בנגינה, הוא למקם את עצמנו בצורה נכונה, אל מול הפסנתר. עלינו לשבת בצורה מאוזנת, עם גב זקוף, כשהשכמות לא נפולות, אלא שומרות על משקל מאוזן של הגוף, והידיים נופלות קצת מעל הקלידים, כך שיהיה לנו מקום להביע טכניות ודינמיות בעת הנגינה.

  באמצעות כסא מתכוונן נוכל להגביה או להוריד את גובה הכסא ולהתאימו לגובה הרצוי כדי שנוכל לנגן בצורה יעילה וטובה. זאת לעומת כסא רגיל הנטול לפשרה, בו הגובה נתון מראש ולכן מנח הידיים לא יהיה אופטימלי והישיבה הלא נוחה תקשה על התלמיד בנגינה ותעייף אותו מעבר לרצוי.

  יציבות – כסאות לפסנתר הם ללא גלגלים ואינם מסתובבים וזאת על מנת להשיג מצד אחד יציבות ומצד שני להשיג קשב. מורים לפסנתר אשר מלמדים תלמידים שמנגנים על כסא מסתובב מתלוננים שהילדים לא מפסיקים לנוע במקומם וקשה להם לרכז אותם, נכון הדבר גם לכסאות עם גלגלים.

  ריפוד – כסאות לפסנתר הם מאוד מרופדים, וזאת על מנת לאפשר ישיבה נוחה למשך שעות ארוכות.


 • שאלה: אילו סוגי כסאות ישנם?

  קיימים סוגים שונים של כסאות לפסנתר, כולם כמובן מתכווננים.
  ניתן להתייחס לשלושה הבדלים מרכזיים בבחירת כסא לפסנתר.

  מראה הכסא. במראה אפשר להתייחס לצבע ולסגנון. קיימים צבעים רבים לכסאות, הניסיון הוא להתאים את צבע הכסא לצבע הפסנתר. לכן הצבעים העיקריים שניתן למצוא הם מהגוני, שחור, חום, ולבן, בשילובים שונים. בסגנון הכוונה היא לקלאסי (רגליים מעוגלות, כפתורים על הריפוד) או מודרני (רגליים ישרות, ריפוד חלק).

  סוג הריפוד – בנוסף לצבע הכסא ניתן להתייחס גם לריפוד, לכרית עליה יושב הפסנתרן. יש כאלה העשויים קטיפה, וכאלה המרופדים מעור או סקאי.

  מבנה הכסא – יש כסא פסנתר רגיל, כסא עם תא אחסון לתווים, כסא עם משענת (נקרא גם כסא בטהובן) וכסא כפול (המיועד לשני נגנים)


 • שאלה: האם קיים סיכון בלקנות כסא יד שניה?

  בדיוק כמו שמדובר על פסנתרים למכירה, גם כאן כסא יד שניה הוא זול יותר מכסא חדש. אך כשבוחרים כזה רצוי להסתכל על איכותו של הכסא. בדקו לפני הקנייה את מצב המנגנון, האם הוא עובד בצורה חלקה? האם הוא חורק בעת הפעולה? האם קיימים סדקים משמעותיים בעץ? שבו על הכסא, ובדקו את היציבות שלו, נסו לשים לב האם הוא נוטה לאיזשהו צד, או שמא מתנדנד? ולבסוף הסתכלו על מצבו החיצוני, האם ישנו קרע בעור או בבד ממנו הוא עשוי, האם קיים ריקבון או עובש, שיכול להעיד על מצב לא טוב. בבחירת כסא קודם לכל חישבו על הנוחות, רצוי לבדוק לפני הקנייה את כל הדברים שציינתי כדי להגיע לנוחות מקסימלית.
  קניית כסא יד שנייה יכולה להיות בחירה מצוינת, שכן הוא זול יותר מכסא חדש, וגם למצוא אחד שנראה כמו חדש היא לא תמיד משימה קשה במיוחד, אך כן חובה לבדוק את מצבו לפני שתבחרו לקנותו.


Top
whatsapp
דילוג לתוכן dana